Wakacyjne praktyki .NET, PHP, Java – podsumowanie

Lipiec i sierpień to okres, gdy frekwencja w firmach jest zazwyczaj dużo niższa ze względu na sezon urlopowy. W tym roku w FINGO zupełnie tego nie doświadczyliśmy. Zaraz na początku wakacji dołączyła do nas rekordowa grupa 12 praktykantów. W ramach swoich zadań rozwijali zarówno zupełnie nowe projekty, jak i wsparli istniejące już zespoły.

Końcowy rezultat ich prac został oceniony wysoko nie tylko przez opiekunów, ale również przez pozostałe osoby w firmie, nie uczestniczące na co dzień w pracach zespołów.

Oto jak podsumowują praktyki sami zainteresowani:

Tomasz Pilarczyk

tomasz_p“FINGO to przede wszystkim rodzinna atmosfera. Pełno tu życzliwych ludzi, którzy w każdej chwili są w stanie pomóc ci z problemem, ale i również zagrać z tobą w piłkarzyki. Uczymy się tutaj technologii, które są aktualnie wykorzystywane w większości firm z branży IT. Oprócz nowych umiejętności, doświadczenia oraz ciekawych znajomości wyniosę z tego stażu wiele przyjemnych wspomnień.”

Julian Pszczołowski

julian_p“Pomimo że nie była to jedyna oferta stażu wakacyjnego, którą dostałem, wybrałem FINGO i nie żałuję. Dzięki płaskiej strukturze organizacyjnej od pierwszego dnia czułem się jak pełnoprawny członek firmy. Współtworzony przeze mnie projekt był ciekawy, a co najważniejsze, mój zespół nie był pozostawiony sam sobie – nasz opiekun stale doglądał postępów w pracy, tworzył nowe zadania i odpowiadał na każde pytanie, jakie przyszło nam do głowy. Ponadto jako stażysta mogłem brać udział w prezentacjach i warsztatach w FINGO, z czego skorzystałem i nauczyłem się czegoś o TDD i Kubernetes.”

Józef Grodzicki

jozef_g“Przyjazna atmosfera i bardzo dobra organizacja sprawiają, że jest to miejsce w sam raz na zdobycie pierwszego doświadczenia. Podczas praktyk można spróbować własnych sił w wielu dziedzinach i wybrać tę, która najbardziej odpowiada. Wszystko to bezstresowo – pracownicy wyżsi stopniem są chętni do edukowania i odpowiadania na pytania praktykantów.”

Tomasz Urbas

tomasz_u“Atmosfera w FINGO jest bardzo przyjazna, co bezpośrednio przekłada się na odczucia z praktyki. Wykonywany projekt jest ciekawy i tworzony całkowicie od podstaw przez zespół praktykantów. Ponadto otacza nas doświadczona kadra, która chętnie pomaga i podpowiada, gdy napotykamy na trudności.”

Marcin Kebłesz

marcin_k“Przychodząc na praktykę myślałem o zdobyciu nowych umiejętności i poszerzeniu dotychczasowej wiedzy – zespół, z którym pracuję, pozwolił mi to osiągnąć. Poznałem wiele ciekawych rozwiązań i narzędzi, które ułatwiają codzienną pracę.

Przed praktyką programowanie było tylko moją pasją – tworzyłem swoje projekty, aby się rozwijać i pogłębiać wiedzę. W FINGO dzięki zespołowi doświadczonych programistów mogę zobaczyć, na czym naprawdę polega ta praca. Nie liczą się tylko umiejętności stricte techniczne – liczy się kontakt z klientem, bo dla klienta jest tworzone oprogramowanie. Ważne jest, aby nie bać się prosić o pomoc, czasami krótka rozmowa może otworzyć nam oczy na dany problem, czy podsunąć świeże pomysły.”

Mateusz Wiśniewski

mateusz_w“W FINGO najbardziej podoba mi się przyjemna atmosfera pracy. Tworzony przez praktykantów projekt jest ciekawy i rozwija nasze umiejętności programistyczne. Możemy również liczyć na pomoc starszych kolegów z firmy, którzy nas wspomagają swoim wieloletnim doświadczeniem.”

FINGO
About

At FINGO we promote a culture of maturity and lasting relationships. This helps us build better software and deliver value for our clients in the long run.