Wakacyjne praktyki – Java i PHP – podsumowanie

Tegoroczne letnie praktyki w FINGO dobiegły końca. W tym roku przyjęliśmy pod swoje skrzydła 9 praktykantów, studentów Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej, którzy zostali podzieleni na zespoły z wiodącą technologią Java lub PHP.

W ramach swoich zadań, pod czujnym okiem doświadczonych mentorów, praktykanci wspierali istniejące projekty. Opiekunowie wysoko ocenili rezultaty ich prac, doceniając zapał w zdobywaniu wiedzy i zaangażowanie.

Oto co o praktykach sądzą sami zainteresowani:

Jakub Wosiak

„Praktyki w FINGO oceniam pozytywnie i myślę, że dzięki nim poprawiły się moje umiejętności programowania. Na moją opinię wpłynęła sprawnie zorganizowana praca w zespole scrum’owym oraz dostęp do przydatnych narzędzi. Dodatkowo przyczyniła się do tego luźna atmosfera panująca w firmie, dzięki której można było bez skrępowania pytać o radę bardziej doświadczonych programistów.”

Piotr Pusz

„W FINGO bardzo podoba mi się dobra atmosfera – wszyscy są do siebie przyjaźnie nastawieni i starają się sobie pomagać. Ponadto w projekcie,  przy którym pracowałem, mogłem wykorzystać w praktyce interesujące fragmenty  wiedzy ze studiów. Nauczyłem się też, jak pracuje się w scrum’ie. Wszyscy z mojego zespołu mieli wpływ na to, w jakim kierunku będzie rozwijany projekt.”

Joanna Bartosz

„W wakacje miałam tę przyjemność brać udział w praktykach letnich w zespole Java w FINGO. Jedną z rzeczy, które wspominam najmilej są osoby, z którymi pracowałam podczas praktyk, jak i wszyscy pracownicy FINGO. Każdy bardzo serdeczny, zawsze gotowy pomóc lub coś podpowiedzieć. Atmosfera w pracy sprawiała, że z chęcią przychodziłam tutaj codziennie. W trakcie praktyk miałam okazję poznać nowe technologie, z którymi wcześniej jeszcze się nie zetknęłam oraz rozwijać te już przeze mnie znane. Wszystko to sprawiło, że nie mogłam dokonać lepszego wyboru miejsca moich pierwszych praktyk studenckich.”

Hanna Grodzicka

„Pierwsze zetknięcie się ze światem branży IT z pewnością pozostawi we mnie pozytywne odczucia. Letnie praktyki w FINGO to szansa na poznanie nowoczesnych technologii i organizacji pracy zespołowej. Przy tym miła atmosfera, duża elastyczność i dobre jedzenie. Wszystkie osoby w firmie są chętne do pomocy i każdemu można zadawać pytania w razie wątpliwości. Dzięki temu codzienne zdobywanie wiedzy jest czymś przyjemnym. Oprócz nauki programowania można też rozwinąć swoje umiejętności gry w piłkarzyki.”

Maciej Gruszczyński

„Praca w FINGO to profesjonalizm opakowany w miłą atmosferę. W czasie praktyk wzięliśmy udział w kilku prezentacjach poprowadzonych przez pracowników FINGO, co w połączeniu z pisaniem kodu na co dzień w teamie, pozwoliło wynieść dużo nowych umiejętności i doświadczenia. Miłym zaskoczeniem było to, że pisaliśmy fragment aplikacji dla zewnętrznego klienta. Po raz pierwszy miałem styczność z pracą w firmie i cieszę się, że trafiłem właśnie na FINGO.”

FINGO
About

At FINGO we promote a culture of maturity and lasting relationships. This helps us build better software and deliver value for our clients in the long run.