Nowa edycja FINGO Labs

Drawing-layerExport
Kontrolowane eksperymenty programistyczne to rola FINGO Labs – programu firmy nastawionego na rozwój osobisty. Daje on wszystkim pracownikom możliwość realizacji pomysłów w wybranej przez siebie technologii i architekturze, a także służy nowym pracownikom do poznania reszty zespołu. Projekty objęte tym programem wykorzystywane są w ramach Akademii FINGO jako studium przypadku alternatywnego podejścia do problemu oraz podstawa do dyskusji na temat obranej ścieżki realizacji. Niejednokrotnie korzystamy z wypracowanych wniosków przy wypełnianiu podstawowych zobowiązań firmy.

Aktualna edycja skupia się na przetestowaniu i poszerzeniu naszych kompetencji w zakresie Big Data i DDD (Domain-Driven Design). Dzięki kooperacji z Akademią FINGO zainteresowane osoby otrzymały możliwość zrealizowania kursu wprowadzającego w te zagadnienia na platformie Coursera.

Accounting Center

System do wspomagania pracy działu rachunkowości/kadr. Jego główne cele to pomoc:

  • pracownikom działu rachunkowości w łatwiejszym zarządzaniu obsługiwanymi firmami i danymi ich pracowników oraz listą płac,
  • pracownikom działu kadr w dostępie do informacji o pracownikach,
  • pozostałym pracownikom firmy w dostępie do informacji płacowych i kadrowych.

Projekt jest realizowany w technologii ASP .NET MVC + WCF, a jako środowisko produkcyjne wykorzystuje Azure cloud (+storage).

Cel eksperymentu : CQRS, Azure cloud

Miner

System do analizy przestrzeni wydobywczej kopalni odkrywkowej, którego celem jest:

  • utworzenie modelu numerycznego przestrzeni,
  • analiza klas litologicznych,
  • wyznaczanie objętości węgla w blokach przestrzeni.

Projekt jest realizowany w oparciu o ekosystem Hadoop w technologii Java.

Cel eksperymentu : Ekosystem Hadoop, przetwarzanie równoległe

Realizacja

Przed nami 3-4 miesiące pracy, tyle dajemy sobie czasu na dostarczenie wyników, a na koniec zasłużone uznanie współpracowników i potencjalny produkt?! 🙂

 

A jak wygląda to w Waszych firmach, czy istnieją podobne programy rozwoju kompetencji? Jeśli tak, to jak są realizowane? (Zostaw komentarz)