Letnie praktyki w FINGO – podsumowanie

Wakacyjne miesiące w FINGO to czas, w którym organizujemy praktyki studenckie. Nie inaczej było w tym roku. Utworzyliśmy 5-osobowy zespół z wiodącą technologią Java, natomiast praktykant PHP dołączył do jednego z naszych zespołów.

Zadaniem praktykantów technologii Java było napisanie serwisu umożliwiającego reakcję na zdarzenia wielu różnych komponentów wchodzących w skład naszego ekosystemu do sprawozdawczości bankowej. Dla technologii PHP zadanie polegało na zaprojektowaniu i implementacji modułu tworzenia zleceń tłumaczeń symultanicznych w aplikacji webowej.

Rezultaty ich dwumiesięcznej pracy zostały pozytywnie ocenione przez opiekunów praktyk oraz członków zespołów, którzy byli z nimi w stałym kontakcie.

Oto, jak podsumowują praktyki sami zainteresowani:

Agata Skibińska

 „Letnie praktyki w FINGO to doskonały sposób na spędzenie lata dla osób, które zaczynają swoją przygodę z branżą IT. Bardzo mile wspominam atmosferę w zespole, a także sposób zorganizowania praktyk. Liczne wykłady oraz opieka bardziej doświadczonych programistów sprawiła, że mogłam poznać nowe technologie, a także wykorzystać w praktyce wiedzę ze studiów. Uważam, że nie mogłam trafić lepiej – praca w FINGO to sama przyjemność.”

 

 

Maciej Boczkowski

„Podczas trwania praktyk wykonywaliśmy aplikację od podstaw. Była ona projektowana przez wszystkich członków zespołu, dzięki czemu mieliśmy decydujący wpływ na jej ostateczny wygląd. W przypadku problemów można było pytać bardziej doświadczonych pracowników o rady. Na praktykach można było poznać wiele nowych technologii, pracując w zespole scrumowym. Dzięki szkoleniom mogliśmy lepiej zrozumieć różne zagadnienia. Na duży plus trzeba zaliczyć bardzo przyjazną atmosferę.”

 

 

Jakub Chrząszcz

 „Letnie praktyki w FINGO to bardzo dobrze wykorzystane wakacje. Tworzony przez nas od podstaw projekt pozwolił mi rozwinąć umiejętności programistyczne i zobaczyć, jak wygląda proces wytwarzania oprogramowania w praktyce. Ponadto w firmie panuje luźna atmosfera, dzięki której czułem się w pracy bardzo swobodnie.”

 

 

 

Mateusz Druć

 „Dobre warunki pracy, świetna atmosfera, nowoczesny stos technologiczny, otwarty na nowe propozycje, a przede wszystkim doświadczeni programiści, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem – to wszystko sprawiło, że odbyte tutaj praktyki uważam za bardzo dobry wybór.”

 

 

 

Jarosław Mickiewicz

 „Praktyki w FINGO są na bardzo wysokim poziomie. Plusem była możliwość realizowania projektu od zera. Pracownicy czuwający nad praktykami są bardzo życzliwi i gotowi do pomocy. Polecam każdemu, kto chce zdobyć doświadczenie, pracując w Scrumie i tworząc projekt przy użyciu najnowszych technologii.”

 

 

 

Łukasz Parysek

„Praktyki letnie w FINGO to był bardzo miło i jednocześnie produktywnie spędzony czas. Zostałem przydzielony do międzynarodowego zespołu, gdzie mogłem budować fragment aplikacji, który będzie wdrożony przez zewnętrznego klienta. Korzystałem przy tym w części z nowych dla mnie technologii i rozwiązań, ale dzięki zespołowi i zawsze służącym pomocą doświadczonym programistom w FINGO, nowości nie były zmartwieniem, ale bardzo ciekawym i przyjemnym doświadczeniem.”

FINGO
About

At FINGO we promote a culture of maturity and lasting relationships. This helps us build better software and deliver value for our clients in the long run.